top of page
Отзывы

Управління  навчальним закладом

Планування та контроль

Концепція розвитку школи

 

   Концепція розвитку школи розроблена у відповідності з державною програмою „Освіта”(Україна ХХІ століття), основними положеннями Конституції України, законами України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Концепцією загальної середньої освіті(12 річна школа), іншими державними нормативними документами, що стосуються розвитку і реформування освітньої галузі.

Концепція розвитку школи розроблена з урахуванням освітньої ситуації в мікрорайоні школи, регіональних освітніх програм, потреб батьків.

Концепцією визначені пріоритетні напрямки   розвитку школи:

-         забезпечення повної  загальної середньої освіти  молоді;

-         формування і розвиток соціально-активної, гуманістично-спрямованої особистості з системою наукових знань про природу, людину і суспільство, почуттям національної самосвідомості, глибоко усвідомленою громадською позицією;

-         задоволення потреб населення в мовах навчання;

-         реформування змісту  навчально-виховного процесу в зв’язку із переходом  на нову структуру, зміст і 12 - річний термін навчання;

-         забезпечення методичного та професіонального  вдосконалення педагогічних кадрів;

-         забезпечення гарантованого соціального захисту учасників  навчально-виховного процесу.

В Концепції розвитку школи відображено :

-  принципи формування концепції;

-  аналіз освітньої ситуації;

- зміст навчально-виховного процесу;

- організація навчально-виховного процесу;

- система виховання;

- система управління школою.

Концепція розвитку  є основним документом, на якому базується програма розвитку школи, яка складається на 5 -  річний термін.   Згідно з  Концепцією розвитку здійснюються  перспективне та поточне планування роботи всіх ланок і напрямків діяльності школи.

.

 На основі аналізу роботи школи за попередній навчальний рік складається річний план роботи школи на наступний навчальний рік, який обговорюється  і затверджується педагогічною радою.

На основі річного плану роботи складаються  плани роботи методичної ради та предметних циклових комісій,  виховної роботи класних керівників, учнівського самоврядування та дитячої організації, творчих і динамічних  та інших  тимчасових груп, які вирішують конкретні або раптово виникненні  проблеми  в навчально-виховному процесі школи, різноманітні заходи щодо виконання завдань, які стоять перед школою. 

 У відповідності  з річним планом здійснюють планування своєї роботи органи громадського самоврядування: Рада школи,  Батьківська рада.  Таким чином забезпечується реальність планування, його дієвість та результативність.

 Така система планування, що відпрацьована в школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує  координацію їх діяльності,  єдність вимог,  контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності  та вдосконаленню навчально - виховного процесу і забезпечує  планомірний розвиток школи.

bottom of page